eToro: Platforma CFD do handlu Bitcoinem i kryptowalutami. Recenzja 2021

2021-10-15
Spread the love
 • Dzisiaj chcielibyśmy porozmawiać o eToro, brokerze, który jest zdecydowanie na czele rankingu platform handlowych Bitcoin. Pomówimy dzisiaj o brokerze eToro bardzo szczegółowo, ze specjalnym uwzględnieniem Bitcoina, który jest głównym tematem naszych stron.
 • Brokerów, którzy mogą pochwalić się figurowaniem w rankingach najlepszych brokerów, nie jest tak wielu. Jednak eToro dominuje na rynku z innowacyjnymi rozwiązaniami już od 2007 roku.
 • Po brokerze Plus500, eToro był jednym z pierwszych brokerów, którzy zaoferowali handel online z Bitcoin.
 • Obecnie istnieje coraz więcej brokerów oferujących usługi handlu Bitcoin, ale te, które mogą być uznane za naprawdę przyjazne dla użytkownika, można policzyć na palcach jednej ręki.
 • eToro jest dość szczególnym przypadkiem, ponieważ udało mu się wyróżnić z tłumu jako pierwszemu, proponując od 2010 roku koncepcję Social Trading.
 • Social Trading (handel społecznościowy) osiągnął swój szczyt wraz z wprowadzeniem przez eToro Openbook’a, prawdziwej rewolucji w dziedzinie handlu online. To nie tylko miejsce do kopiowania transakcji innych ludzi, ale także do konwersacji z innymi początkującymi lub profesjonalnymi traderami.
 • Dzięki Social Trading, Copytrading i Openbook, teraz nawet początkujący traderzy mogą handlować jak prawdziwi profesjonaliści, automatycznie podążając za transakcjami dokonanymi przez znacznie bardziej doświadczonych od siebie traderów, bez konieczności robienia czegokolwiek, handlując w ten sposób automatycznie, dzięki możliwości kopiowania innych.

Jak działa Copytrading?

Załóżmy, że inwestor A osiągnął 140% zysk w ciągu 3 miesięcy, więc z 10 000 euro zarobił 14 000 euro.

Jeśli inwestor B skopiowałby go na początku 3 miesięcy, na przykład z 5000 euro, zrobiłby to samo pod względem procentowym, zarabiając w ten sposób 7000 euro. Nieźle, biorąc pod uwagę, że jedyną rzeczą, jaką musisz zrobić, jest naciśnięcie przycisku Kopiuj.

Przycisk ten jest oczywiście obecny na każdej stronie dowolnego tradera. Handlowcy są w rzeczywistości kategoryzowani według rankingu. Na górze znajdują się najbardziej polecani traderzy do kopiowania, najlepsi, ci, którzy zarabiają najwięcej pieniędzy:

Każdy handluje na eToro. Chłopcy, mężczyźni, ale także kobiety. Audrey Chantal Maury to atrakcyjna Francuzka, która pracuje w nieruchomościach we Francji, ale w wolnym czasie uwielbia też kopiować innych handlowców i inwestować w Bitcoin. W końcu, z copytradingiem nie musisz nawet być przed komputerem, ponieważ wszystko działa automatycznie, nawet gdy komputer jest wyłączony! Kopiowanie jest bardzo ważne, ponieważ doświadczenie bardzo się liczy.

Jak działa eToro?

Jak działa eToro?

Aby jak najlepiej zrozumieć, jak działa eToro, unikając zbędnych szczegółów technicznych, poniżej znajduje się film na YouTube, który wyjaśnia to w około minutę.

eToro jest jedną z najbardziej zaawansowanych i nowoczesnych platform handlu online, pomimo tego, że jest niezwykle prostym w użyciu brokerem, który jest w pełni regulowany w wielu krajach europejskich, w tym w Polsce. Dzięki platformie handlowej eToro, klienci brokera mogą zarówno handlować licznymi aktywami, jak i automatycznie kopiować zyskownych traderów:

 • Rynek Forex
 • Akcje (CFD)
 • Indeksy giełdowe (CFD)
 • Towary (CFD)
 • Bitcoin (CFD)

Do handlu Bitcoinem (i wieloma innymi rynkami) nie ma lepszego rozwiązania niż kontrakty CFD. CFD jest rodzajem kontraktu, którego celem jest zarabianie pieniędzy w oparciu o różnicę pomiędzy ceną otwarcia i zamknięcia. Oznacza to, że możesz zarabiać pieniądze zarówno na możliwych wzrostach, jak i spadkach Bitcoin.

eToro to scam?

eToro

eToro podlega również regulacjom prawnym w wielu krajach:

 • W Europie eToro jest regulowane przez CySec.
 • W Wielkiej Brytanii jest ono regulowane przez FCA.
 • W Stanach Zjednoczonych jest ono zarejestrowanym członkiem NFA.

Oczywiście handel z regulowanym brokerem jest wskazany, ponieważ mówimy o brokerach, którzy są poddawani rygorystycznym testom i ścisłym comiesięcznym kontrolom, w celu celu wykazania przejrzystości ich postępowania i operacji. Ponadto, każdy szanujący się regulowany broker musi przechowywać swoje środki na oddzielnych kontach, zarówno w celu uniknięcia konfliktu interesów, jak i w przypadku oszustw lub podobnych problemów. Zatem eToro nie jest żadnym przekrętem.

Broker podlega ścisłej kontroli władz i instytucji, co oznacza, że w przypadku oszustwa, można zwrócić się do właściwych organów w celu rozwiązania sporu tak szybko, jak to możliwe. Nie można tego oczekiwać w przypadku nieuregulowanych brokerów.